top of page

Акне новонароджених

Близько 2-3 тижня життя на щічках у новонароджених дітей з’являється характерна висипка. Хтось називає її алергійкою, хтось дерматитом, пітничкою, а ще дуже часто «мамачька, ви штота нє то съєлі» 🤦‍♀️

Розпізнати її просто: по-перше, за терміном появи, по-друге, за виглядом – дрібна червона висипка з білими вкрапленнями.

На щастя, це звичайний транзиторний стан малюка, який має назву акне новонароджених, гормональна висипка чи просто «гормональне цвітіння». Це НОРМАЛЬНИЙ стан дитини, який не викликає занепокоєння у дитини та проходить сам.

Ця висипка викликана гормонами, адаптацією дитини до нового навколишнього середовища та незрілістю шлунково-кишкового тракту. Тому і проходить у всіх діток по-різному: у когось за 2 тижні, а у когось може триматися і до 3 місяців.

Чого робити однозначно не варто, коли у вашої дитини період акне новонароджених:

❌сідати на жорстку дієту;

❌пити різні смекти чи ентеросгелі;

❌самостійно давати дитині антигістамінні препарати;

❌змащувати жирними кремами;

❌мастити зеленкою, фукорцином, календулою;

❌умивати травами;

❌видавлювати ті прищики;

❌здавати аналізи на дизбактеріоз;

❌давати дитині пробіотики.

Як же відрізнити акне від алергії? Основна ознака - відсутність лущення шкіри. Під час гормональної висипки шкіра у дитини не лущиться.

Ну і, звісно, якщо ви хвилюєтесь, варто отримати консультацію педіатра або дитячого дерматолога чи алерголога. Але майте на увазі, що якщо лікар скаже вам про дієту, вам потрібен інший лікар.

Пам’ятайте, що акне новонароджених – не хвороба, не алергія, а звичайний адаптаційний період. Тому мама має харчуватися так само різноманітно, як і під час вагітності, та проводити гігієнічні процедури та догляд за шкірою дитини як зазвичай.

Поділіться досвідом, як у вас проходило акне? Про що перше подумали, коли побачили висипання?)

Ви нещодавно народили і вам потрібна підтримка? Приєднуйтесь до нашого клубу "Материнство в радість"!

Відповіді консультантів та педіатра на всі ваші питання по ГВ, ШВ, сну, здоровʼю, прикорму за 500 грн/місяць.
Comments


bottom of page