Збільшення грудей це одна із найбільш популярних пластичних операцій серед жінок. І запитання чи можна годувати груддю після встановлення імплантів завжди є актуальними. Тож сьогодні говоримо про те, чи можлива лактація після збільшення молочних залоз?
⠀
Перш за все хочеться сказати, що в даному випадку важливу роль грає професіоналізм пластичного хірурга, і те який доступ для встановлення імпланту застосує лікар.
⠀
Існують наступні варіанти доступу:
по краю соска (періареолярний);
пахвовий (аксилярний);
під грудьми (субмамарний).
⠀
Найчастіше та найбезпечніше для подальшої можливості годувати грудьми імплант встановлюється через підгрудний субмамарний доступ,
Як правило, ніяких перешкод для ГВ в такому випадку не виникає. Залозиста тканина не травмується та надалі повноцінно функціонує.
Імплант гарно «зафіксований» та максимально захищений від зміщення та зайвої рухливості.
⠀
Якщо оперативне втручання проводиться по краю ареоли, часто виникає ряд ускладнень, які впливають на лактацію в майбутньому:
пошкодження протоків, залозистої тканини;
іннервація соска, тобто втрата його чутливості;
тиск імплантів на молочну залозу і як наслідок перетиснення протоків;
можливе виникнення післяоперативних ускладнень.
⠀
Доступ в пахвовій впадині є найважчим та рідко використовується серед пластичних хірургів.
⠀
Важливо знати, що силікон не потрапляє у грудне молоко, про це свідчать дослідження 2007 року відділення хірургії Університету Торонто, які довели, що рівень кремнію (силікон - це полімер кремнію) у грудному молоці жінок з імплантами такий же, як і в тих, що без них.
⠀
Якщо говорити про прихід молока, яким часто лякають мам з імплантами, наш досвід показує, що при частих годуваннях в молозивному періоді нагрубання можна уникнути. Тобто мама має притримуватися стандартних рекомендацій з організації ГВ в пологовому: забезпечити часте, не менше 8 разів на добу спорожнення груді.
⠀
А чи є у нас підписниці з досвідом годування з імплантами? Поділіться вашим досвідом 🙏
Comentarios