top of page

Годування після року

Коли на консультаціях мами новонароджених діток запитують, як довго потрібно годувати груддю, то їх дуууууже дивує відповідь щодо рекомендованих ВООЗом 2-х років 😳 Ну дуже дивує!

Воно і не дивно, бо мамі, чий малюк може бути на груді нон-стоп, важко уявити річного малюка, який робить те ж саме 😅

На щастя, уявляти і не потрібно. В рік годування зазвичай більш упорядковані. А якщо і не упорядковані, а мамі це заважає, вона має більше шансів з огляду на вік дитини, привести їх в зручний режим.

🔷Хочемо поділитися з вами чудовою класифікацією годувань після року від колеги Тетяни Смірнової.

🔸1. Форс-мажор. Причина дати груди дійсно серйозна – малюк вдарився, злякався, після щеплення тощо. Особливо, якщо не вдається відволікти без груді.

🔸2. На сон. Груди – найлегша асоціація на сон, тому якщо ви ще не готові працювати з самостійним засинанням малюка, даємо грудь і спимо далі. До речі, вміння засинати самостійно вважається однією з ознак готовності дитини до відлучення.

🔸3. Ритуальні годування. Наприклад, мама повернулася з роботи, або після купання тощо.

🔸4. Запити прикорм. Грудне молоко допомагає легше перетравлювати дорослу їжу, а особливо, якщо це новий продукт. Але є альтернативний варіант – запропонувати дитині воду. Може спрацювати)) Не бійтесь розбавити водою шлунковий сік – це міф.

🔸5. Йшов, йшов – дай, думаю, прикладусь. Ось такі хаотичні прикладання, які переважно виникають коли дитині нудно, нема чим зайнятись, і можна забирати.

👉🏼Безперечно, в такі моменти малюк може і просто хотіти емоційного спілкування з мамою, тілесного контакту. Але перш за все цей контакт можна дати, обійнявши дитину, взявши її на ручки, зайнявшись спільною цікавою навчально-розважально-розвивальною діяльністю. Словом, можна відволікти.

Знайома ситуація, коли мама тільки сіла відпочити – як малюк тут як тут?)) 😅

10 переглядів

Comments


bottom of page