top of page

Завершення лактації

Як ми згадували у попередньому матеріалі, процес завершення грудного вигодовування складається з двох паралельних процесів: відлучення від груді та завершення лактації.

як закінчити лактацію, як закінчити лактацію правильно, как закончить лактацию, как закончить лактацию правильно

Методи завершення лактації можна розділити на три групи: ❌фізичні, ✅фізіологічні та ⁉️медикаментозні. Про медикаментозні ми вже писали кількома постами нижче. Знаходьте по тегу #відлучення. Давайте розберемо також інших два.

❌До фізичних методів належить улюблене старшими поколіннями туге перетягування груді, а також обмеження пиття, збільшення солі в раціоні та вживання сечогінних засобів. Всі ці методи є шкідливими для жіночого організму. А особливо перетягування. Воно не призводить до зникнення лактації (цей процес займає близько 40 днів), але порушує кровообіг, перетискає молочні протоки та провокує мастити.

✅Фізіологічні методи завершення лактації є найбільш безпечними та рекомендованими Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Вони полягають в поступовому зменшенні кількості годувань, підціджуванні до полегшення у разі перенаповнення груді, хорошу підтримуючу білизну, охолодження груді для зняття набряку та дискомфорту.

〽️Як вже зазначалося, інволюція лактації відбувається впродовж 40 днів після останнього годування. Протягом цього часу можливе невелике підтікання молока, а в перші 2 тижні - дискомфорт в грудях. Далі синтез молока починає стрімко знижуватися, а залозиста тканина груді починає заміщуватися жировою тканиною.

❗️Якщо ж мама буде постійно перевіряти, чи є ще там молочко, то воно буде постійно, адже лактація не може завершитись доки є вихід молока з груді.

16 переглядів

Comments


bottom of page