top of page

З чого починаємо прикорм?

🥑Оскільки головна мета введення прикорму це знойомство малюка з різноманіттям смаків, запахів та текстур різних харчових продуктів🥦🥕🍎🌽🍗, то і головним буде - РІЗНОМАНІТТЯ.

🥑Не існує топового продукту, з якого потрібно робити старт. Проте існують продукти основних груп, які повинні увійти в раціон дитини першочергово.

🥑Кожен новий продукт можна вводити один раз на 2-3 дні.

🥑Той продукт, з яким вже знайомий малюк, можна поєднувати з новим.

До основної групи продуктів, які рекомендовано вводити першочергово, відносяться: ⬇️

🍅Овочі (гарбуз, картопля, морква, капуста, кабачок, брокколі, бобові).

Дані продукти повинні бути відварені у воді або на пару, без солі та бути настільки гомогенізованими чи подрібненими, наскільки їх погоджується їсти дитина.

🍚Каші (кукурудзяна, рисова, гречана та вівсяна). Ці продукти не повинні містити цукру, бути подрібненими до стану борошна, бути гарно розвареними відповідно віку, по бажанню можна додавати грудне молоко чи суміш та фрукти.

🥩Продукти тваринного походження:

🍗м‘ясо (індичка, кролятина, телятина, нежирна свинина, курятина) повинно бути добре відвареним та подрібненим. Найкраще поєднувати з кашами та овочами.

🐟риба: найкраще починати з морських видів. Готувати на пару або запікати. Можна подавати у вигляді котлет та фрикадельок.

🍑фрукти: яблуко, банан, груша, авокадо, слива і тд.

➡️До продуктів додаткової групи відносимо: яйця, кисломолочну продукцію, субпродукти, вершкове масло, олію, сухофрукти та насіння, горіхи, гриби, солодощі.

Але про них детальніше в наступних постах.

14 переглядів

Comments


bottom of page