В своїй роботі ми, консультанти по ГВ, а також і лікарі, в першу чергу маємо орієнтуватися на рекомендації Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я: «годувати груддю до 2️⃣ років та довше, за бажанням матері та дитини».
⠀
І, звичайно, кожна мама бажає, щоб етап завершення грудного вигодовування пройшов максимально м’яко та з найменшим стресом.
✅Підготовку до відлучення ми рекомендуємо починати заздалегідь, за три, а то і за 6 місяців до планованого завершення ГВ, щоб процес пройшов якрайкраще.
⠀
⭐️Найоптимальнішим методом є метод поступового завершення, який допомагає і дитині, і груді плавно адаптуватися до змін.
⠀
⭐️М’яке завершення ГВ включає в себе поетапне зменшення годувань. Найчастіше у такому порядку:
-проміжні годування, які не пов’язані зі сном;
-годування пов’язанні з денним сном( на прокидання та на засинання);
-годування на засинання вночі та прокидання після ночі;
-нічні годування( пост про нічні годування читайте на нашій сторінці).
⭐️На кожен етап йде від 2-4 тижнів до 2-3 місяців. Чим старший малюк, тим швидше він адаптується до нових змін.
⠀
👉Забираючи кожен вид годувань, мама завжди повинна дати дитині якусь іншу альтернативну заміну: більше тілесного контакту вдень, навчити іншого способу засинати, вміти відволікти улюбленою іграшкою, грою чи заняттям тощо.
⠀
🧐Поряд з процесом завершення ГВ, майже завжди паралельно йде процес налагодження прикорму та сну, тому дуже важливо продумати, які кроки потрібно здійснити для отримання оптимального результату.
⠀
Розкажіть, який ви маєте досвід відлучення старших діток? Чи може зараз знаходитесь в процесі❓
А ми в наступних постах розповімо детальніше про методи відлучення дитини, завершення лактації, а також про корисні та шкідливі поради.
Comments