top of page

Міфи про прикорм. Частина 2


Продовжуємо говорити про міфи в веддені прикорму. Першу частинку та решту постів про прикорм читайте за тегом #прикорм_гвр 👈

🔮Прикорм потрібно починати з кабачка.

Не правда) Першими продуктами можуть стати як овочі (в тому числі кольорові, а не тільки білі та зелені), так і м’ясо, каші (в тому числі злакові і бобові), фрукти, кисломолочні продукти.

🔮З 1-3 місяців потрібно давати по краплі сік.

Дуже шкідливий міф з часів совка.

Соку в раціоні дитини не повинно бути до кінця першого року життя. Агресивні фруктові кислоти та відсутність клітковини наносить шкоду: від алергій до розладу шлунку, розвитку захворювань ШКТ, порушенням мікрофлори, ризику розвитку панкреатиту, зниженні апетиту.

🔮Дітям на штучному вигодовуванні прикорм вводять раніше.

Ні, терміни введення однакові і для діток на ГВ, і на ШВ - так само в 6 місяців.

Більш ранній прикорм має бути рекомендований педіатром у виключних випадках за наявності проблем.

🔮В грудному молоці стає мало заліза/кальцію/вітамінів.

Грудне молоко залишається таким же поживним, як і завжди. Воно НЕ збіднюється на нутрієнти. Але потреби дитячого організму дійсно зростають.

Тож прикорм потрібно вводити не тому, що молоко стає “бідним”, а тому, що зростають потреби дитячого організму.

В цьому важлива принципова різниця.

🔮Щоб дитині було смачніше, потрібно додавати цукор та сіль в їжу.

Якщо ви йдете шляхом педіатричної методики введення прикорму, ні сіль, ні цукор не потрібно додавати до їжі. Дитина не має досвіду вживання солоних чи слодких продуктів, тому немає з чим порівнювати.

Це теж принеслося нам з рядянських часів, коли побутував шкідливий міф про те, що смачне для дитини – це обов’язково солодке. Це з тих же часів, коли і їсти змушували під мультики та танці-пляски. От і солодили, щоб маля хоч якось їло.


55 переглядів

Comments


bottom of page