top of page

Пустощі під час годування

Чим старшим стає малюк, чим краще він опановує своє тіло, тим далі дістають його бешкетні рученята.

Пам’ятаєте нещодавній пост про Типові рухи пізнання тіла у віці 0-5 місяців? Ми писали, що вже в 2-3 місяці маля починає активно свідомо рухати своїми ручками, засовуючи то кулачки в рот, то п’яточки. І з цього моменту щодня рухи малюка стають активнішими та масштабнішими.

дитина щипає груди, дитина крутить сосок, дитина лізе у вуха і ніс, ребенок крутит сосок, Ребенок теребит вторую грудь, крутит сосок во время кормления, Баловство под грудью, ребенок балуется на груди, балуется во время кормления,

Це може бути викручування соска, смикання за волосся чи за сережки, щипання, намагання поцілити п’яткою кудись в маму. Варіантів безліч.

Що мамі варто розуміти в цьому процесі

▪️це нормальний процес пізнання свого тіла та навколишнього світу;

▪️при цьому процес годування має бути для мами повністю комфортний;

▪️мама не має терпіти біль від маніпуляцій дитини;

▪️мамі цілком нормально говорити дитині уже в цьому віці про те, що їй боляче, якщо малюк завдає болю;

▪️цілком доречно припиняти дискомфортні дії дитини м’яко, але наполегливо.

Як зарадити ситуації ⤵️

✅Будьте послідовною. Якщо не реагувати системно та постійно, то малюк не буде розуміти, чому мама дозволяє через раз себе скубати, тому продовжуватиме робити це далі.

✅Використовуйте відволікаючі девайси. Наприклад, слінгобуси чи інші прикраси, смикання яких вам не приноситиме дискомфорту. Таким чином малюк, по-перше, не буде так сильно відволікатись на озирання довкола, а, по-друге, сконцентрує свою увагу та дії на зовнішньому предметі.

✅Робіть потішки. Це теж може бути і відволікаючим фактором, і розвиваючим моментом.

✅Не кричіть на дитину. Маля може злякатися і прикусити грудь, завдавши ще більшого болю. Дитина може відмовлятися певний час від груді, асоціюючи її з негативною емоцією, яку вона пережила.

✅Пропонуйте альтернативу. «Не потрібно крутити сосок, краще покрути буси».

✅Будьте впевненою в собі. Хоч гормони і материнський інстинкт працюють на користь задоволення потреб дитини, проте потрібно пам’ятати і піклуватися про себе. Тому намагайтеся знайти компроміс, щоб усім було добре.

✅Інколи можна забирати грудь. Перші 6 місяців дійсно не рекомендується обмежувати тривалість годувань. Проте в старшому віці – це цілком може бути виховним моментом.

Головне, підійти до цього розумно і продумати стратегію.

Comments


bottom of page