Чим старшим стає малюк, чим краще він опановує своє тіло, тим далі дістають його бешкетні рученята.
⠀
Пам’ятаєте нещодавній пост про Типові рухи пізнання тіла у віці 0-5 місяців? Ми писали, що вже в 2-3 місяці маля починає активно свідомо рухати своїми ручками, засовуючи то кулачки в рот, то п’яточки. І з цього моменту щодня рухи малюка стають активнішими та масштабнішими.
⠀

Це може бути викручування соска, смикання за волосся чи за сережки, щипання, намагання поцілити п’яткою кудись в маму. Варіантів безліч.
⠀
Що мамі варто розуміти в цьому процесі
▪️це нормальний процес пізнання свого тіла та навколишнього світу;
▪️при цьому процес годування має бути для мами повністю комфортний;
▪️мама не має терпіти біль від маніпуляцій дитини;
▪️мамі цілком нормально говорити дитині уже в цьому віці про те, що їй боляче, якщо малюк завдає болю;
▪️цілком доречно припиняти дискомфортні дії дитини м’яко, але наполегливо.
⠀
Як зарадити ситуації ⤵️
⠀
✅Будьте послідовною. Якщо не реагувати системно та постійно, то малюк не буде розуміти, чому мама дозволяє через раз себе скубати, тому продовжуватиме робити це далі.
⠀
✅Використовуйте відволікаючі девайси. Наприклад, слінгобуси чи інші прикраси, смикання яких вам не приноситиме дискомфорту. Таким чином малюк, по-перше, не буде так сильно відволікатись на озирання довкола, а, по-друге, сконцентрує свою увагу та дії на зовнішньому предметі.
⠀
✅Робіть потішки. Це теж може бути і відволікаючим фактором, і розвиваючим моментом.
⠀
✅Не кричіть на дитину. Маля може злякатися і прикусити грудь, завдавши ще більшого болю. Дитина може відмовлятися певний час від груді, асоціюючи її з негативною емоцією, яку вона пережила.
⠀
✅Пропонуйте альтернативу. «Не потрібно крутити сосок, краще покрути буси».
⠀
✅Будьте впевненою в собі. Хоч гормони і материнський інстинкт працюють на користь задоволення потреб дитини, проте потрібно пам’ятати і піклуватися про себе. Тому намагайтеся знайти компроміс, щоб усім було добре.
⠀
✅Інколи можна забирати грудь. Перші 6 місяців дійсно не рекомендується обмежувати тривалість годувань. Проте в старшому віці – це цілком може бути виховним моментом.
Головне, підійти до цього розумно і продумати стратегію.
Commentaires