Підступне годування на вимогу


Годування на вимогу раніше вважалося золотим стандартом ГВ. Проте ця рекомендація без пояснення та розуміння суті процесу лактації часто призводить до втрати ГВ.

Неочікувано, але факт❗️

Часто на очних консультаціях ми бачимо:

▪️годування на вимогу раз в 4-6 годин;

▪️часто наявність пустушки, яка подовжує ці інтервали;

▪️або навпаки, коли малюк не проти прикладатися що 15 хвилин постійно, а мама не готова так часто прикладати.

І те, і інше не завжди є нормою. Зазвичай, ні.

Тому важливо розуміти, що вимога обов’язково має бути не тільки дитини, але й мами.

Коли ж і хто має вимагати❓

✅Дитині властиво прикладатися з інтервалом від 40 хвилин до 3 годин.

При цьому і 40 хв, і 3 год є нормальним інтервалом за умови, що лактація в нормі.

✅Сам по собі 3-годинний інтервал не є абсолютним злом, якщо і мамі, і дитині, і лактації з ним добре. Але якщо мама дає голодній дитині соску чи воду, щоб витримати ті 2 чи 3години, бо «ще не час», то лактації скоро прийде капець.

✅Тому ідеальне годування на вимогу (особливо в перші 2 місяці) можна коротко описати так: за умови задовільного стану лактації мама вимагає, коли інтервал від годування до годування досягає 3 годин, а дитина – вимагає в рамках цих допустимих 3 годин.

Зараз ми не говоримо про геть індивідуальні особливості пар «мама-малюк», адже є дітки, яким достатньо 5 годувань на добу, щоб набирати по 2 кг в місяць, або які сплять всю ніч без прокидань на поїсти і теж набирають добре вагу.

Також не говоримо про перші дні в пологовому будинку, коли дитині нормально як спати всю першу добу, так і не відпускати грудь ні на секунду.

Але з другої доби й надалі варто переходити на мінімум 8-12 прикладань на добу (що 2-3 години)‼️

І ось в цьому процесі найчастіше вимагає саме мама.

Але якщо дитина просить груди що 10-15 хвилин або годування триває понад годину – пишіть нам. Це значить, що однозначно є з чим працювати в плані налагодження коректного прикладання.

5 переглядів