top of page

Чи тримати стовпчиком після годування

Тримати чи не тримати: ось, в чому питання!)) Тим більше коли дитина тільки-тільки заснула… Знайомо?))

▪️Насправді, підняття дитини стовпчиком для відригування повітря – це типовий атрибут годування з пляшки, коли маля дійсно захоплює повітря під час їжі.

З груддю все інакше. Тут задіяний інший механізм.

Один із важливих елементів для ефективного смоктання – вакуум в роті. Дитина глибоко захоплює ареолу, створює негативний тиск в ротовій порожнині та щільно присмоктується до груді. Як результат – вільний доступ повітря неможливий.

держать столбиком, чи тримати стовпчиком, Как правильно держать ребенка столбиком, Нужно держать ребенка столбиком после кормления, Как держать новорожденного, держать столбиком комаровский, держать столбиком после гв, держать столбиком до какого возраста, держать столбиком если уснул, тримати стовпчиком до якого віку, тримати стовпчиком якщо дитина заснула

Тому висновок 1️⃣

✅ якщо дитина прикладена і смокче правильно, повітря до шлунку не потрапляє, а отже піднімати після годування для згирування не має жодного сенсу.

▪️Інша справа, коли прикладання не зовсім правильне, є клацання і цокання під час годування (як з короткою вуздечкою так і без неї), дитина часто відривається від груді, а потім бере її знову, є ознаки гіперлактації або просто сильний окситоциновий викид молока з груді фонтанами. За цих всіх умов як одночасно, так і окремо в кожному з випадків заковтування повітря можливе.

Тому висновок 2️⃣

✅ якщо дитина проявляє ознаки занепокоєння та дискомфорту під час годування та після, її можна спробувати вертикалізувати, тобто підняти стовпчиком. Деякі діти заспокоюються просто від самої зміни пози. Інші ж дійсно відригують.

▪️Коли дитина після годування заснула, не треба її тероризувати тим стовпчиком. Значить, малюку комфортно, і його нічого не турбує.

Інакше ви її знову розбудите, потім знову потрібно буде годувати, а після того, як дитина знов засне, знов будити і піднімати. І так по колу 🤪

Тому висновок 3️⃣

✅ якщо дитина заснула, її не треба будити і піднімати стовпчиком. Просто під час сну подбайте про поворот голівки на бік.

▪️В тому разі, якщо стовпчик все ж потрібен, тримати в такому положенні дитину потрібно від 3 до 20 хвилин. Цей час індивідуальний для кожної дитини.

Проте зверніть увагу, що якщо ви носите дитину по пів години раз за разом, а відрижки нема, може варто цей час витратити на щось інше? 😉

Comentarios


bottom of page