Чи тримати стовпчиком після годування

Тримати чи не тримати: ось, в чому питання!)) Тим більше коли дитина тільки-тільки заснула… Знайомо?))

▪️Насправді, підняття дитини стовпчиком для відригування повітря – це типовий атрибут годування з пляшки, коли маля дійсно захоплює повітря під час їжі.

З груддю все інакше. Тут задіяний інший механізм.

Один із важливих елементів для ефективного смоктання – вакуум в роті. Дитина глибоко захоплює ареолу, створює негативний тиск в ротовій порожнині та щільно присмоктується до груді. Як результат – вільний доступ повітря неможливий.

Тому висновок 1️⃣

✅ якщо дитина прикладена і смокче правильно, повітря до шлунку не потрапляє, а отже піднімати після годування для згирування не має жодного сенсу.

▪️Інша справа, коли прикладання не зовсім правильне, є клацання і цокання під час годування (як з короткою вуздечкою так і без неї), дитина часто відривається від груді, а потім бере її знову, є ознаки гіперлактації або просто сильний окситоциновий викид молока з груді фонтанами. За цих всіх умов як одночасно, так і окремо в кожному з випадків заковтування повітря можливе.

Тому висновок 2️⃣

✅ якщо дитина проявляє ознаки занепокоєння та дискомфорту під час годування та після, її можна спробувати вертикалізувати, тобто підняти стовпчиком. Деякі діти заспокоюються просто від самої зміни пози. Інші ж дійсно відригують.

▪️Коли дитина після годування заснула, не треба її тероризувати тим стовпчиком. Значить, малюку комфортно, і його нічого не турбує.

Інакше ви її знову розбудите, потім знову потрібно буде годувати, а після того, як дитина знов засне, знов будити і піднімати. І так по колу 🤪

Тому висновок 3️⃣

✅ якщо дитина заснула, її не треба будити і піднімати стовпчиком. Просто під час сну подбайте про поворот голівки на бік.

▪️В тому разі, якщо стовпчик все ж потрібен, тримати в такому положенні дитину потрібно від 3 до 20 хвилин. Цей час індивідуальний для кожної дитини.

Проте зверніть увагу, що якщо ви носите дитину по пів години раз за разом, а відрижки нема, може варто цей час витратити на щось інше? 😉

  • Facebook
  • Instagram

© 2020-2021 by ГВ в радість

Проєкт "ГВ в радість" реалізується членами громадської організації "Кадри вирішують все"
gv.v.radist@gmail.com

Матеріали сайту розміщені виключно для ознайомлення та не замінюють консультацію лікаря.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now