top of page

Раннє «самовідлучення»

Справжнє самовідлучення зазвичай може відбутися не раніше, ніж з 1,5-2-річного вік

самовідлучення, раннє самовідлучення, дитина відмовляється від груді, самовідлучення від грудей,

у дитини.

Проте існує відсоток мам, які стверджують, що їх малюк самовідлучився в 8-10, а то й менше місяців. Як узгодити ці твердження?

👶🏻У дитини, яка дійсно готова до самовідлучення, насамперед, зникає потреба у прикладаннях, як харчовому та емоційному елементі.

Коли мама говорить про самовідлучення дитини до року, існує ймовірність, що вона трактує нормальний етап розвитку (часто поєднаний з власним бажанням), як бажання дитини відлучитися.

❓Що ж мається на увазі, коли мова йде про нормальний етап розвитку дитини 6-місячного віку і старше?

📍Для дітей після 6 місяців характерний менший інтерес до груді, і це є ознакою нормального розвитку, а не того, що дитина хоче припинити годування.

📍Діти старше 6 місяців часто відволікаються і їм куди цікавіше пізнавати світ, ніж постійно їсти протягом дня (це також одна з причин, чому збільшуються нічні прикладання - як компенсація денних).

📍Діти, яким пропонують пиття з пляшки, відмовляються від грудей частіше.

📍Стресові періоди, такі як прорізування зубів, хвороба, ходіння чи повзання, можуть як збільшувати кількість прикладань, так і зменшувати та робити малюка менш зацікавленим у годуваннях.

📍Бажання нашого суспільства зробити малюка якомога раніше самостійним (самостійне засинання та сон, відлучення і тд) часто підштовхує його до цього раніше, ніж він до цього готовий. І саме через таке мислення багато мам не розуміють, що незацікавленість дитини грудним годуванням може бути тимчасовою, і вони (мами) просто сприяють його «самовідлученню».

❓Яким чином мама може запобігти «ранньому самовідлученню»?

✅Тримайте грудне молоко на першому місці у раціоні дитини протягом першого року життя;

✅Вживайте заходів, якщо зменшується кількість молока;

✅Обмежте вживання соків та солодощів до року;

✅На другому півріччі життя не давайте дитині пляшку для пиття, а привчайте до чашки, адже пляшка лише сприяє ранньому самовідлученню;

✅Обмежте або виключіть використання пустушки, коли ви поруч, адже бажання малюка смоктати заохочує його частіше прикладатися.

Якщо малюк непосидючий і не хоче затримуватися певний час для годування, спробуйте нові позиції, де він зможе більше контролювати ситуацію навкруги, розповідайте йому історії, грайте в пальчикові ігри чи просто дайте маленьку іграшку, яку він зможе тримати під час годування;

Оберіть місце для годування, яке буде завжди викликати асоціацію з годуванням, зменште звукові та світлові подразники, аби дитинка менше відволікалася під час годування, використовуйте слінгонамисто.

Уникайте обмеження часу та місця годування, адже це одна з техніки відлучення;

Будьте у тісному емоційному та фізичному контакті з малюком;

Будьте в курсі нормальних етапів розвитку вашої дитини, та у випадку незрозумілої ситуації обов'язково звертайтеся за допомогою до нас, щоб ваше ГВ було радісним ^

Commenti


bottom of page