Білий наліт на язичці

Чи не у кожного немовляти батьки помічають білий наліт на язичку.

І з приводу цього нерідко починають хвилюватися, задаючись питанням, що це і чи це нормально? Тож давайте розбиратися ⤵️

Ставте ❤️, щоб ми не губилися у вашій стрічці 😘

➡️Найчастіше білий наліт на язиці у малюка не потребує ніякого лікування, адже це є не що інше, як специфіка харчування дитини (грудне молоко або суміш). Такий наліт в народі часто називають «молочною доріжкою», і він не вимагає медичного втручання. Наліт з легкістю видаляється серветкою і не поширюється на слизову щік та губ.

❗️Проте існують ситуації, коли білий наліт на язиці у дитини є проявим певного захворювання. І найчастіше це молочниця - грибкове захворювання, що викликається грибами роду Candida.

Такий наліт:

⚠️покриває язик і має тенденцію до розповсюдження на яснах, щоках та внутрішній стороні губ;

⚠️найчастіше проявляється до року;

⚠️причиною може бути недотримання правил гігієни та незрілість імунної системи;

⚠️підлягає обов’язковому лікуванню місцевими антимікотичними засобами, які призначає лікар❗️

⭕️Також молочну доріжку необхідно диференціювати зі стоматитом, який може бути різної етіологічної природи (вірусний, бактеріальний, грибковий, хімічний тощо) та найчастіше проявляється гострою запальною реакцією, болем, кровоточивістю і тд.

А також з висипаннями у вигляді білих плям на язиці, які виникають внаслідок захворювання, збудником якого є вірус Коксакі. Такі плями (виразки), самостійно зникають через 4-5 днів без лікування.

У будь-якому випадку, при виникненні сумніву чи підозри стосовно наявності в роті малюка чогось незвичного, проконсультуйтеся з вашим лікарем та не займайтеся самолікуванням❤️

  • Facebook
  • Instagram

© 2020-2021 by ГВ в радість

Проєкт "ГВ в радість" реалізується членами громадської організації "Кадри вирішують все"
gv.v.radist@gmail.com

Матеріали сайту розміщені виключно для ознайомлення та не замінюють консультацію лікаря.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now