Чого мами в процесі ГВ чекають найбільше? Правильно, приходу молока)) Ну, і виспатись, звичайно) Але поговоримо про перші тижні налагодження лактації.
Як і перші дні, коли у жінки молозиво в грудях, так і прихід молока оповитий безліччю міфів. Часто вони шкодять мамі та ускладнюють ГВ.
⠀
⠀⠀Міф 1. В перші дні нема молока, треба годувати сумішшю.
В перші дні у мами Є!!! молоко. У одній з його форм – у формі молозива. Чим частіше в цей час дитина буде прикладатись (від 8 разів), тим швидше прийде молоко. В необхідному об’ємі для дитини та без перенаповнення, болю та температури для груді.
⠀
⠀⠀Міф 2. Молозива мало, дитині його недостатньо.
Так, молозива мало. Саме такий обмежений об’єм і потрібен новонародженому, щоб не перенавантажувати організм, що тільки народився! А часті прикладання це не стільки про поїсти, скільки ефективний спосіб подолання післяпологового стресу.
Не забудьте переглянути кілька наших постів по темі про сон немовляти за тегом #сон_гвр
⠀
⠀⠀Міф 3. Від суміші в перші дні нічого страшного не буде.
Ні, буде!
Відмова від груді на фоні годування з пляшки долається дуже проблематично. В зоні найбільшого ризику мами з не сильно вираженими сосками, щільною ареолою. Хоча тут не тільки форма має значення, але і те, що в грудях нема такого швидкого потоку, як в пляшці.
Більше того, якщо дитина не смокче груди принаймні 8-12 разів в молозивному періоді, молоко приходить пізніше, а його кількість може бути меншою. Організм же не отримав достовірних сигналів, бо ж не було регулярних прикладань.
⠀
⠀⠀Міф 4. Якщо не текло молозиво під час вагітності, не буде і достатньо молока.
Брехня. Ці речі зовсім не корелюють між собою. Не існує жодного доведеного зв’язку між молозивом під час вагітності та достатністю лактації.
⠀
⠀⠀Міф 5. Коли прийшло молоко, неможна багато пити.
Навпаки! Чим більше організм отримує рідини, тим легше груди віддають молоко. Відмовитися можна хіба що від гарячого пиття, і то тимчасово.
⠀
⠀⠀Міф 6. Потрібно постійно зціджуватися після годування, щоб не було маститу.
Не потрібно. Так ви тільки розженете лактацію до гіперлактації. Під час якої якраз й бувають лактостази та мастити.
Comments