top of page

Перші дні в пологовому: як прожити без молока?

Чого мами в процесі ГВ чекають найбільше? Правильно, приходу молока)) Ну, і виспатись, звичайно) Але поговоримо про перші тижні налагодження лактації.

Як і перші дні, коли у жінки молозиво в грудях, так і прихід молока оповитий безліччю міфів. Часто вони шкодять мамі та ускладнюють ГВ.

молозиво, нема молока, нет молока в роддоме, когда приходит молоко, коли приходить молоко, не прийшло молоко, не пришло молоко, как ускорить приход молока, як пришвидшити прихід молока, Когда приходит молоко после кесарева, Как часто кормить новорожденного,

⠀⠀Міф 1. В перші дні нема молока, треба годувати сумішшю.

В перші дні у мами Є!!! молоко. У одній з його форм – у формі молозива. Чим частіше в цей час дитина буде прикладатись (від 8 разів), тим швидше прийде молоко. В необхідному об’ємі для дитини та без перенаповнення, болю та температури для груді.

⠀⠀Міф 2. Молозива мало, дитині його недостатньо.

Так, молозива мало. Саме такий обмежений об’єм і потрібен новонародженому, щоб не перенавантажувати організм, що тільки народився! А часті прикладання це не стільки про поїсти, скільки ефективний спосіб подолання післяпологового стресу.

Не забудьте переглянути кілька наших постів по темі про сон немовляти за тегом #сон_гвр

⠀⠀Міф 3. Від суміші в перші дні нічого страшного не буде.

Ні, буде!

Відмова від груді на фоні годування з пляшки долається дуже проблематично. В зоні найбільшого ризику мами з не сильно вираженими сосками, щільною ареолою. Хоча тут не тільки форма має значення, але і те, що в грудях нема такого швидкого потоку, як в пляшці.

Більше того, якщо дитина не смокче груди принаймні 8-12 разів в молозивному періоді, молоко приходить пізніше, а його кількість може бути меншою. Організм же не отримав достовірних сигналів, бо ж не було регулярних прикладань.

⠀⠀Міф 4. Якщо не текло молозиво під час вагітності, не буде і достатньо молока.

Брехня. Ці речі зовсім не корелюють між собою. Не існує жодного доведеного зв’язку між молозивом під час вагітності та достатністю лактації.

⠀⠀Міф 5. Коли прийшло молоко, неможна багато пити.

Навпаки! Чим більше організм отримує рідини, тим легше груди віддають молоко. Відмовитися можна хіба що від гарячого пиття, і то тимчасово.

⠀⠀Міф 6. Потрібно постійно зціджуватися після годування, щоб не було маститу.

Не потрібно. Так ви тільки розженете лактацію до гіперлактації. Під час якої якраз й бувають лактостази та мастити.

留言


bottom of page