top of page

Прикорм: 4 чи 6 місяців?

Вік, коли дитина може проявляти ознаки готовності до прикорму, зазвичай варіюється від 4 до 6 місяців.

Під 4-м місяцем мається на увазі повних 17 тижнів! А 6 місяців – це 26 повних тижнів. Якщо ж дитина народжена передчасно, термін початку прикорму має обговорюватися з педіатром.


Одностайного рішення щодо терміну введення прикорму нині не існує. Проте є одностайна згода (ВООЗ, UNICEF, ESPGHAN, CDC, МОЗ України) щодо того, що:

1️⃣прикорм не можна починати раніше 4 місяця.

Існує ризик удушшя їжею.

Ризик отримання недостатньо калорій та поживних речовин.

А введення прикорму в період з 3 до 4 місяців асоціюється з ризиком ожиріння, діабету ІІ типу та серцево-судинних захворювань.

Ранній контакт з потенційними алергенами внаслідок недостатньої роботи ферментів та високої проникності кишківника доведено підвищує ризик виникнення атопічного дерматиту.

2️⃣не варто затримувати введення прикорму після 6 місяця через можливу затримку розвитку оральних моторних функцій, дефіцит заліза та цинку, втрату харчового інтересу та несприйняття твердої їжі.

3️⃣введення прикорму в 6 місяців – бажана ціль, яка зафіксована в більшості нормативних документах країн світу (Великобританія, Швеція, Норвегія, Нідерланди, Мальта, Литва, Латвія, Угорщина, Естонія, Данія, Австралія, США та ін.)

Якщо ж говорити про так зване вікно толерантності, то ця гіпотеза стосується раннього введення саме алергенів.

Але дослідження показали, що раннє введення таких алергенів, як риба, яйця та арахіс не має властивості знижувати частоту виникнення екземи, астми, алергічного риніту чи харчової алергії як загалом, так і стосовно цих продуктів.

Виключення: у дітей з тяжким атопічним дерматитом при ранньому введенні арахісу дійсно є тенденція до зниження розвитку алергії на арахіс за умови його регулярного вживання з 4 місяця.

✅Наша позиція дуже чітка: оптимальний вік для введення прикорму має становити 6 місяців (26 повних тижнів). А усі виключення мають обговорюватись індивідуально з педіатром, дружнім до ГВ.

Педіатром, який знає статистику, що більш раннє введення прикорму асоціюється з меншою тривалістю ГВ😉


Comentarios


bottom of page