top of page

Зберігання грудного молока

Існують різні ситуації в житті, які потребують зціджування молока, а потім і його певного зберігання. Де, у чому та скільки часу необхідно для зберігання грудного молока(ГМ)❓

Згідно ABM Clinical Protocol #8: Human Milk Storage Information for Home Use for Full-Term Infants, Revised 2017, зберігання ГМ включає в себе наступні важливі моменти:

1. Миття рук під час зціджування. Обов’язкове для попередження передачі можливих вірусів та бактерій, які є носіями тих чи інших захворювань.

2. Чим зціджувати? Молоко, зціджене руками та молоковідсмоктувачем, не відрізняється по чистоті, за умови дотримання всіх правил догляду за молоковідсмоктувачем та чистоти рук.

3. В чому зберігати? Найкраще для зберігання ГМ використовувати ємкості з харчового пластику, які обов’язково перед використанням повинні пройти очищення з допомогою миючого засобу та води і бути висушеними.

4. Обов’язково маркуйте контейнери з датою зціжування. Першою використовуйте найраніше заморожену порцію.

5. Запах молока під час зберігання може змінюватися внаслідок розпаду жирних кислот під дією ліпази. Проте немає підстав вважати, що дитина відмовиться пити таке молоко, через його специфічний запах та смак.

6. Змішування молока. При потребі додати свіжозціджене молоко до вже охолодженого чи замороженого варто робити це попередньо охолодивши його.

7. Розморожування:

✏️1 спосіб - помістити контейнер на ніч у холодильник.

✏️2 спосіб - розігріти під струменем гарячої води, помістивши контейнер у ємність з гарячою водою. Проте перший спосіб призводить до меншої втрати жирів☝️

8. Підігрів. Найкраще потримати контейнер з ГМ в ємкості з теплою водою (до 40С) приблизно до 20 хв. Деякі діти п’ють ГМ і кімнатної температури.

9. Розморожене ГМ не варто лишати при кімнатній температурі більше, ніж на 2 години.

10. Повторне заморожування не рекомендовано‼️

11. ГМ, яке лишилося після попереднього годування, мусить бути використане через 1-2 години після завершення годування дитини.


Як довго може зберігатися грудне молоко при кімнатній температурі, в холодильнику, в морозилці
Зберігання грудного молока

24 перегляди

Comments


bottom of page