top of page

Горіхи та арахіс в прикормі

Ви просили пост про горіхи в прикормі - Аня написала для вас пост про горіхи в прикормі 🤗

Розкрию вам тут тему і горіхів, і арахісу. Хоч арахіс є бобовою рослиною та не відноситься до горіхів, з досвіду бачу, що багато сприймають його за горіх)

Найважливіше - горіхи та арахіс є алергенами. Вони входять в 14-ку продуктів, які найчастіше викликають алергію.

Наступне, не менш важливе - кожен вид горіха є окремим алергеном, а отже кожен потрібно додавати в раціон дитини, починаючи з мікродози в об’ємі 1/4-1/8 чайної ложки.

Подавати горіхи в цілому вигляді дитині не можна. Як мінімум тому, що дитина їх не прожує 😅 Як максимум тому, що є ризик задухи.

Найпростіший спосіб подачі - це подрібнити горіх та виваляти в крихтах якийсь продукт або посипати зверху на кашу, йогурт. Це збільшить вірогідність його проковтування, а отже безпосереднього знайомства організму дитини з новим алергеном.

Повноцінне знайомство вважається саме після проковтування продукту, а не просто облизування чи піднесення до губ.

Так, якщо у дитини є сильна алергічна реакція, вона може проявитися вже після того, як маля торкнулося кінчиком язика до конкретного продукту. Але, на щастя, така сильна реакція - це рідкість.

За деякими даними, алергія на арахіс є найбільш поширеною причиною харчової анафілаксії. Тому навіть якщо у вашій родині ніхто не їсть арахіс, з ним все одно варто познайомити дитину. І ось чому.

Сліди арахісу можна знайти в безлічі продуктів. Коли будете наступного разу в магазині, обов’язково перечитайте кілька етикеток на продуктах - хлібі, чіпсах, печиві - там буде примітка «Може містити сліди…» з переліченням алергенів, які можуть бути присутні в цьому продукті. Дуже часто серед переліку є арахіс.

Як пропонувати арахіс? Можна так само у вигляді крихти, а можна додати трішки арахісової пасти на хліб, в кашу чи йогурт.

Прочитали? Поставте лайк на пост або зробіть репост, щоб він з’явився в стрічці інших матусь 🤗

Розкажіть, як знайомили малюків з горіхами: з якого горіха та в якій подачі?

А також загляньте в сторіз, там ще трішки корисних цікавинок для вас про прикорм 💛

1 перегляд

Bình luận


bottom of page