top of page

Магія грудного молока

Ви колись задумувались над тим, чому дитинку завжди так хочеться обіймати, цілувати, пестити, нюхати?)) Це не просто мамині гормони чи приступи ніжності 💜

Антитіла грудного молока

❇️Насправді, нюхаючи дитину і просто перебуваючи близько до дитинки, мама вдихає з поверхні шкіри мікрофлору. Як ви знаєте, на поверхні шкіри кожної людини живуть як корисні, так і умовно-патогенні мікроорганізми. Якщо кількість патогенних мікроорганізмів в організмі починає зростати, дитина починає хворіти.

✅Але грудне молоко працює на випередження!

Після того, як мамин організм отримав сигнал про те, що на поверхні шкіри дитини патогени почали розмножуватися швидше, вже за 20 хвилин в її молоці з’являються антитіла до цих мікроорганізмів. Чайна ложка грудного молока містить понад 3 мільйони (!) антитіл, які вбивають патогени ✨

💊Цей процес справедливий і для взаємодії з дитиною, і коли хворіє мама. Саме тому надважливо годувати дитину при хворобах мами, адже ваше молоко буде захищати дитину саме від конкретного збудника хвороби.

🦠Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) також рекомендує мамам, у яких підтвердився коронавірус COVID-19, також продовжувати годувати груддю, якщо мама того бажає, дотримуючись правил респіраторної гігієни.

👶🏻До речі, чим старшою стає дитина, чим більше вона взаємодіє з зовнішнім світом та новими мікроорганізмами, то більше антитіл містить грудне молоко. Тому геть несправедливо (навіть нерозумно і не кваліфіковано!🤬) говорити про те, що після року в молоці нічого нема. Крім білків, жирів, вуглеводів, вітамінів та мінералів, воно містить потужний захист для імунітету дитини.

🤱🏻Тож годуйте на здоров’я і пам’ятайте, що ВООЗ не просто так рекомендує годувати мінімум до 2 років 😉

Commentaires


bottom of page