top of page

Безпека сну в окремому ліжечку

В цьому пості я розкажу про правила безпечного сну в дитячому ліжечку. А в попередньому пості було про безпеку спільного сну - шукайте в стрічці.

Нагадаю, що як сон дитини в окремому ліжечку, так і спільний сон є безпечними за умови їх безпечної організації.

Отже, які вимоги до безпечного ліжка немовляти. Основних чотири:

▪️твердий або середньої жорсткості матрац;

▪️добре натягнуте простирадло;

▪️відсутність інших предметів в ліжку;

▪️дитина спить на спині.

На цьому можна було б і закінчити. Але наша культура нам диктує багато інших девайсів, які буцімто мають бути в ліжку. Наприклад, бортики, ковдра, позиціонери.

Скажу кілька слів про кожен девайс, який вважається НЕбезпечним в ліжку дитини та здатен стати причиною СРДС - синдрому раптової дитячої смерті. Саме на профілактику СРДС направлені всі рекомендації по безпеці сну малюків.

Читайте в каруселі про девайси, які найчастіше мами кладуть малюкам в ліжко, та в чому їх ризик.

Ковдра та подушка


Рухи немовлят хаотичні і часто неусвідомлені, тому є ризик, що дитина накине ковдру на голову. Перекривши тим самим собі доступ повітря.

Якщо ж говорити про подушку, то вона перешкоджає вільному повороту голівки на бік під час сну. Плюс може бути причиною не фізіологічних вигинів хребта. Подушка не потрібна дитині до 2-річного віку, а то й довше.

Ви одразу запитаєте, як же тоді зробити так, щоб дитина уві сні не замерзла?!

Тут два варіанти - або одягати додатковий шар одягу відповідно температури, або використовувати спальний мішок або пелюшку-кокон з закритими ручками для найменших.

Ця ж рекомендація актуальна і для спільного сну. Тому що накривати дитину маминою ковдрою не можна. Тому питання комфортного і теплого спального одягу теж актуальне.

Позиціонери


Був період, коли в деяких пологових будинках Києва породіллям давали позиціонери. Ще й писали, що вони покращують сон 🤦🏻‍♀️

Золотий стандарт безпечного дитячого сну: сон на спині з поворотом голівки на бік.

Саме така поза є найбезпечнішою. В тому числі і якщо дитина зригує!

Кокони і гніздечка


Кокон може використовуватися як “станція” тимчасового перебування дитини) Але не для сну - про це пише виробник в інструкції.

Що ж стосується гніздечок, то, особисто для мене, це взагалі девайс-загадка. Він НЕ перешкоджає падінню з ліжка. Зате може бути об’єктом, куди дитина може уткнутися носиком і перекрити собі доступ повітря.

Це ж стосується і будь-яких іграшок в ліжку.


Окрім комфортера, тобто сонної іграшки. Про нього маємо окремий пост 👇

19 переглядів

Comments


bottom of page